Arsenal vazhdon me fitore, si mysafir mposht Leicesterin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/02/2023

Arsenal po ecën drejt titullit të kampionit në Premier League. Sot ka realizuar edhe fitoren e pestë radhazi. Si mysafir ka fituar kundër Leicester City.

Gabriel Martinelli (46′)ka qenë realizator i golit të vetëm në ndeshje, duke i dhënë fitoren minimale Arsenalit.

Paraprakisht Arsenal ka realizuar gol në minutën e 26-të, me Leandro Trossard, por para golit kishte një faull që u pa me VAR, për ta anuluar pastaj.

Kësisoji skuadra e Mikel Artetës ka konsoliduar vendin e parë në renditjen e Premier League, duke pasur pesëdhjetë e shtatë pikë, pesë më shumë se Manchester City që gjendet në vendin e dytë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ