Arsenali fiton me përmbysje ndaj Aston Villas

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2023

Arsenali ka arritur të shënojë një fitore të madhe me përmbysje në udhëtim ndaj Aston Villas me rezultat 2:4.

Ëatkins kaloi vendasit në epërsi në minutën e pestë të ndeshjes, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë, Saka barazoi shifrat në të 16-tën.

Vendasit arritën të rikthenin epërsinë në minutën e 31-të, pas një super aksioni të cilin e konkretizoi me gol Coutinho.

“Topçinjtë” gjetën forcë që të barazonin edhe njëherë rezultatin, kur Zinchenko shënoi gol të bukur në minutën e 61-të.

Në minutën e dytë shtesë, një goditje bombë e Jorginhos e detyroi portierin Emiliano Martinez të shënonte autogol.

Kurse, në sekondat e fundit Martinelli shënoi golin më të lehtë në karrierë, me portën që ishte bosh.

Me këtë fitore, Arsenali shkon në kuotën e 54 pikëve në vendin e parë, tri më shumë se Manchester City.

Në anën tjetër, Aston Villa mbetet në vendin e 11-të me 28 pikë të grumbulluara.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ