Arsenali gati të shes Gabriel Martinelli për Mbape-n

ina-online
ina-online

24/07/2023

Arsenali po përgatit një ofertë të guximshme për të nënshkruar me Kilian Mbape-n, dhe madje është i gatshëm të shkojë aq larg sa të shesë Gabriel Martinellin për ta realizuar atë. Arsenali po mbështet faktin se Mbape ka thënë publikisht gjëra pozitive për klubin dhe thuhet se preferon një lëvizje te ‘Topçinjtë’ sesa rivalët e tyre në Premier Ligë.

Çellsi thuhet se po tregon interes për të, por ‘Football Transfers’ pretendon se rivalët londinez shpresojnë të tërheqin PSZH-në në një shitje dhe janë të gatshëm të shesin Martinellin për të mbledhur fonde të mjaftueshme në mënyrë që ata të mund ta përballojnë atë. Mbappe aktualisht është në mosmarrëveshje me PSZH-në. Pasi ka informuar klubin që synon të largohet në fund të sezonit të ardhshëm, pala franceze dëshiron ta shkarkojë atë tani për të fituar një tarifë transferimi nëse ai nuk nënshkruan një zgjatje të kontratës.

Real Madridi është favorit për të nënshkruar me Mbappe, por ‘Los Blancos’ nuk duan të paguajnë për të dhe mund të presin që kontrata e tij të skadojë verën e ardhshme. PSZH e ka lënë jashtë turneut të tyre para-sezonal në Azi, ndërsa ai është duke u stërvitur në kampin francez./Lajmi/

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ