Arsenali ka një kapiten të ri, klubi anglez i beson shiritin ish-mesfushorit të Real Madrid

Pas largimeve të Lacazzete dhe Aubameyang, Arsenali ia ka besuar shiritin e kapitenit ish-mesfushorit të Real Madridit, Martin Odegaard.

Lojtari është gjithashtu edhe kapiten me kombëtaren e Norvegjisë dhe shiriten me klubin ka nisur ta mbajë edhe në ndeshjet e turneut parasezonal.

Mesfushori është kthyer në një pikë referimi për “Topçinjtë” falë perfromacave poziteve dhe stabile në sezonin që lam pas.