Arsenali kalon Brighton dhe ngjitet përsëri në krye të Premier League…

INA
INA

18/12/2023

Arsenali mundi Brighton 2-0 falë golave ​​nga Gabriel Jesus dhe Havertz dhe rikthehet në krye të renditjes pas ndeshjes së shtatëmbëdhjetë të Premier League, pas një barazimi 0-0 në ndeshjen e madhe midis Liverpool dhe Manchester United…

Fitore bindëse për djemtë e Artetës, të cilët morën frenat e ndeshjes që në fillim dhe kërkuan me këmbëngulje avantazhin. Pas gjuajtjes së Odegaard, përpjekjet e Jezusit dhe Gabrielit, u shpëtuan megjithatë nga pritjet e Verbruggen.

Në fund të pjesës së parë provoi edhe Rajs, por gjuajtja e tij godet traversën. Epërsia e merituar erdhi në fillimin e pjesës së dytë me Gabriel Jesus, i cili goditi me kokë topin nga këndi në minutën e 53-të.

Norvegjezi dhe anësori anglez vazhdojnë të kërkojnë rrjetën edhe në minutat në vijim, por “Topçinjtë” e mbyllin rezultatin vetëm drejt fundit: Nketiah i shërben Kai Havertz, i cili kroson dhe e bën rezultatin 2-0. Kështu, pikët në renditje për Arsenalin bëhen 39, ndërsa Brighton mbetet në 26.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

INFO

NA NDIQ