Arsenali planifikon shkëmbim të bujshëm me Napolin

INA
INA

10/10/2023

Arsenali është duke kaluar nëpër një moment të shkëlqyeshëm këtë edicion në elitën e futbollit anglez. “Topçinjtë” kanë 20 pikë pas gjashtë ndeshjeve të para dhe ende nuk dinë për humbje. Trajneri Mikel Arteta dëshiron ta rikthejë titullin e kampionit në “Emirates Stadium” pas një kohe të gjatë dhe për këtë dëshiron ta përforcojë edhe më shumë sulmin.

Viktor Osimhen vazhdon të jetë synimi kryesor jo vetëm i klubeve nga Arabia Saudite, por edhe i gjigantëve e europian. Sipas raportimeve nga mediet britanike, së fundmi interes të lartë për sulmuesin nigerian ka shfaqur edhe Arsenali. Madje ‘Gunners’ raportohet se janë të gatshëm të sakrifikojnë Gabriel Zhesusin për të firmosur me sulmuesin e Napolit.

Arsenal, raportohet se do të vihet në lëvizje për ta mbyllur këtë transferim që në janar, ndërsa Gabriel Jesus shihet si profili i përshtatshëm për t’u shkëmbyer me Osimhen, për t’u plotësuar më pas nga një ofertë e majme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ