Arsenali po planifikon tri blerje të mëdha dhe ja si pritet të duket formacioni i ri (FOTO)

Arsenali është duke punuar intenzivisht me në merkaton e janarit dhe sapo të formalizohet shitja e Aleixis Sanchez planifikon t’i realizoj tri blerje të profilit të lartë, transmeton Sovrani.info.

Shitja e Sanchez dhe Theo Walcott do të krijoj fonde të mjaftueshme për operacione të reja në hyrje dhe objektivat janë të gjitha të profilit të lartë si Henrikh Mkhitaryan, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Malcom, të gjithë thuhet të jenë në listën e ngushtë të klubit.

Nëse kjo tresha brenda këtij muaji zbarkonnë ‘Emirates Stadium’, atëher trajneri Arsene Wenger do të luaj me një formacion të ri i cili do të dukej si më posht:

Arsenal (4-2-3-1): Cech, Bellerin Koscielny Mustafi Kolasinac, Xhaka Wilshere, Malcom Mkhitaryan Ozil, Aubameyang (Lacazette). /Sovrani.info/