Arsenali sonte kthehet në Champions pas 6 vitesh – Bayerni e pret Unitedin

INA
INA

20/09/2023

Sonte do të rikthehen ethet e Champions League, ku pritet të ketë përballje të forta.

Ndeshja më interesant do të jetë ajo mes Bayern Munich dhe Manchester United, ku vendasit vijnë me një formë mirë se “Djajtë e Kuq”, të cilët kanë tri fitore, një barazim e një humbje.

Ndërsa, United ka tri humbje e vetëm dy fitore në pesë ndeshjet e fundit.

Interesante do të jetë edhe ndeshja në mes Arsenalit dhe PSV-së, ku ekipi i Mikel Artetas do të kthehet në Champions pas 6 vitesh.

Arsenali, njëjtë sikur edhe PSV kanë nga katër fitore e vetëm një barazim në pesë ndeshjet e fundit./kk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Këto janë 12 klubet të cilat e kanë siguruar kualifikimin në Ligën e Kampionëve

zekirija ramadani

Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

daja

Daja: Nëse pretendojmë një ëndërr të çmendur, duhet ta fitojmë ndeshjen ndaj Plzenit

champions-logo

Rezultatet e ndeshjeve të mbrëmshme në Champions League

sylvinjo

‘Do të çojë Shqipërinë në Botëror!’ Sylvinho edhe dy vite të tjera me Shqipërinë?

barcelonaa

Katalanasit i kundërpërgjigjen Bayernit

struga trim lum

Struga si mysafire mposhti Vardarin

Nadal

Nadal i rikthehet fushave të tenisit

karton futboll

Në futboll do të ketë edhe karton portokalli

INFO

NA NDIQ