Arsenali vazhdon me fitore

INA
INA

05/03/2024

Arsenali ka regjistruar një tjetër fitore bindëse, që është edhe fitorja e shtatë rresht në Premierligë nga po aq ndeshje të zhvilluara këtë vit.

Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta triumfoi me shumë lehtësi sonte në udhëtim ndaj Sheffield United, në kuadër të javës së 27-të, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Bramall Lane” përfundoi me rezultatin 0:6.

Arsenali pas kësaj fitore ka 61 pikë dhe vazhdon të jetë i treti në tabelë, me një pikë më pak se Manchester City dhe dy më pak se lideri, Liverpooli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

xavi

​Xavi kapet sërish me arbitrat: E panë të gjithë, është turp

Bellingam Real Barca

Reali i Madridit i palodhur! Triumfon në limite ndaj Barcelonës

struga trim lum

Fiton Struga, Shkëndija humb, Shkupi vetëm barazim

griezman

Atletico blindon liderin e skuadrës, drejt rinovimit me sulmuesin

de jong

Lëndimi i tretë në të njëjtin vend, De Jong nuk do të luajë këtë sezon me Barcelonën

Bernardo Silva 2

Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojën lojtarin e Cityt

anceloti

Ancelotti flet për golin e papranuar të Yamal dhe penalltinë e Vazquez

fc shkupi

FC Shkupi shkarkon trajnerin Mladen Zhizhoviq! Kush do ta drejtoj ekipin shkupjan

futboll

KF Besa vetëm një pikë larg inkuadrimit në Ligën e Parë

INFO

NA NDIQ