Arsenali vihet në kërkim të transferimit të parë të verës – bën ofertë zyrtare për yllin e Euro 2024

Picture of INA
INA

21/06/2024

Arsenali raportohet se ka bërë ofertë zyrtare për njërin prej lojtarëve që ka kapur syrin në fazat e hershme të Euro 2024.

Mikel Arteta e përforcoi mirë ekipin verën e kaluar me transferimet e Declan Rice, Kai Havertz dhe David Raya të cilët luajtën një rol kyç në sezonin 2023/2024 në kërkim të titullit.

Fatkeqësisht për ta, “Topçinjtë” iu dorëzuan dominimit të Manchester Cityt të Pep Guardiolës të cilët siguruan për herë të katërt radhazi titullin e Ligës Premier.

Arsenali tani do të synojë që të sigurojë përforcime të tjera në afatin kalimtar veror, dhe tashmë raportohet se kanë identifikuar një lojtar që po shkëlqen në Kampionatin Evropian 2024.

Sipas gazetës turke Ajan Spor, Arsenali ka ofruar 16.9 milionë euro për të siguruar shërbimet e reprezentuesit turk Ferdi Kadioglu.

24-vjeçari shkëlqeu me paraqitjet e tij në Superligën e Turqisë për Fenerbahcen sezonin e kaluar, aty ku shënoi një gol dhe dhuroi katër asistime, ndërsa tani ka kapur vëmendjen e klubeve të mëdha evropiane.

Kadioglu, i cili është në gjendje të operojë si mbrojtës i majtë, mbrojtës i djathtë ose në mesfushë, luajti 90 minuta në fitoren me rezultat 3-1 ndaj Gjeorgjisë të martën.

Sidoqoftë, gjiganti anglez do të përballet me konkurrencë nga Borussia Dortmund, të cilët gjithashtu janë të etur për të siguruar shërbimet e lojtarit.

Ekipi gjerman madje mund të ofrojë deri në 21 milionë euro për ta rrëzuar ofertën e Arsenalit, ndërsa Fenerbahce besohet se po kërkon të paktën 29 milionë euro për të ndarë rrugët me Kadioglun këtë verë.

West Ham United, Aston Villa, Tottenham, Liverpool, Manchester City dhe Wolverhampton Wanderers më herët ishin lidhur gjithashtu me një transferim të mundshëm të yllit të Fenerbahces.

TË FUNDIT
3 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
3 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca
3 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
4 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

ME TE LEXUARA

3 orë
Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në...50 mijë euro
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
1 ditë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
4 orë
Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024
3 orë
Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024
3 orë
Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

LEXO MË SHUMË

spanja

Çmime të frikshme për finalen e Europianit të Gjermanisë, një biletë në tregun e zi shkon deri në…50 mijë euro

southgate

Trajneri i Anglisë: Qëllimi im i vetëm për dy vite ishte fitimi i Europianit, rëndësi ka rezultati dhe jo performanca

euro 2024 gjermani

Blindohet Berlini, masat e marra për finalen e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Spanjë apo Angli? Superkompjuteri parashikon fituesin e Euro 2024

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

spanja-vs-anglia

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

INFO

NA NDIQ