Arsim Sinani: Si e përjetuam 9 korrikun e 97, përgjakja në mbrojtje të flamurit

Picture of ina-online
ina-online

09/07/2024

Profesori universitar dhe opinionisti, Arsim Sinani ka kujtuar ngjarjet e 9 korrikut të 1997 në mbrojtje të flamurit shqiptar.

Ai ka qenë një nga viktimat e dhunuara nga sigurimi shtetëror, duke u dhunuar dhe rrahur për vdekje.

“Kujtesa për flamurin. Citoj: “I përgjakur në zyrat e sigurimit shtetëror, por isha krenar me qëndrimin tim, të palëkundur. E pashë vdekjen si proces të domosdoshëm për të mbrojt flamurin kuq e zi. E kisha nda mendjen të shkoj deri në fund, e kalimthi kujtoja se sa gjë e madhe është kauza shqiptare”. Shtypi shqiptar ja si i pasqyronte këto zhvillime: “Zëri” flet për ngjarjet e përgjakshme për flamurin në Gostivar, Tetovë 9 korrik 1997. Krenar për veprimet e brezit tim. Betejat vazhdojnë!”, ka shkruar Sinani.(INA)

LEXO komentin ne facebook KETU

 

 

TË FUNDIT
10 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
15 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
15 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

20 orë
Moti edhe sot me temperatura deri 40 gradë
16 orë
VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët
20 orë
MPB me apel: Kujdes nga mashtruesit që ju lajmërojnë në telefon dhe luajnë rolin e policëve
16 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!
20 orë
VLEN: BDI dhe satelitët e saj vazhdojnë të shpifin
15 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
19 orë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1721587620945

Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

Kim Mehmeti

Pa shqiptarët në të, Maqedonia jo vetëm emrin e flamurin, por do e ndryshonte edhe pamjen!

INFO

NA NDIQ