Arslan: Rezultati nuk është real nga ngjarjet në terren

INA
INA

28/07/2023

Skuadra e FC Shkupi pësoi disfatë nga Levski me rezultat 0:2, në sfidën e parë të raundit të dytë eliminatore në Ligën e Konferencës. Trajneri i FC Shkupit, Çihat Arslan, pas ndeshjes theksoi se rezultati është ndryshe nga ajo që ndodhi në terren.

Ne patëm tre raste në pjesën e parë. Jam i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve të mi, ata treguan pasion. Më vjen keq për golin e dytë, kemi punuar shumë në rivënien nga këndi, por ka pasur një rënie të përqendrimit në sekondat e fundit, nuk kam pse të ankohem. Urime Levskit, por rezultati i kësaj ndeshjeje nuk është real. Do të doja të bëja një koment për arbitrin. Si mund të ndodhë, pra duhet të ketë ndonjë rregull për delegimin e gjyqtarëve, kur dihet që kundërshtari ynë i ardhshëm potencial duhet të jetë nga Lituania apo Izraeli. Epo, si mund të jetë arbitri i kësaj ndeshjeje nga Izraeli. Rezultati nuk është në favorin tonë, por ne nuk shkojmë në Sofje për t’u dorëzuar, përkundrazi. Ne do të luajmë sërish mirë dhe do të korrigjojmë gabimet”, ka mes tjerash trajneri Arslan.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

cana

Kosova me trajner vendor apo të huaj? Pyetet legjenda Agim Cana, babai i Lorik Canës

muamed-sejdini-2-750x500

Sejdini: FFM është duke punuar për të implementuar sistemin VAR

INFO

NA NDIQ