Arsovska: Ndotësit e Shkupit janë deponitë e egra dhe ata që refuzojnë të vendosin filtra

INA
INA

19/02/2024

Kryetarja e Bashkisë së Shkupit Danella Arsovska, ka thënë se ndotësit në kryeqytet janë deponitë e egra dhe ato që refuzojnë të vendosin filtra.

Arsovska tha se është dorëzuar kallëzim penal ndaj kompanisë “USJE”, pasi siç tha, ajo ndot ajrin 24 orë dhe 365 ditë.

“Kjo duhet të ndalet. Nëse dikush dënohet, të tjerët do të kenë frikë ta bëjnë të njëjtën gjë. Të gjithë duan të jetojnë si në Perëndim, por të gjithë duan të marrin telefonin dhe të gjejnë lidhje”, tha Arsovska.

Ndërsa në lidhje me ndotjen në Gjorçe Petrov, Arsovska tha se është lokalizuar deponia që ka ndotur ajrin, duke shtuar se bëhet fjalë për lokacion afër lumit Lepenc, ku janë hedhur mbeturina kancerogjene.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

bujar osmani

Bujar Osmani i përgjigjet VLEN për rastin “Pacienti!

stevce jakimovski

Jakimovski: Do të parandalojë migrimin e specializantëve

INFO

NA NDIQ