Arsovska për bllokadën me autobusë: Motivet kanë qenë personale dhe politike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

E pyetur për shpalljen e sotme të thirrjes për transportuesit privatë, kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska tha se shpreson që pas dy javëve do të nis menaxhimi i përbashkët i transportit publik me transportuesit privatë.

Arsovska tha se detyrimet ndaj transportuesve privatë do të paguhen në kohë.

“Arsyet për bllokadat kanë qenë, një pjesë personale ndërsa një pjesë motive politike. Ne siç kemi thënë disa herë, dhe kjo është…nuk dua të hy në manipulimet që u plasuan në publik, është që atje ka kërkesa të arkëtueshme. Kjo do të thotë kur keni të nënshkruar marrëveshje, për atë marrëveshje fitoni avans të faturave, që janë detyrime të papaguara”.

“E gjithë ajo që është kërkesë e arkëtueshme nga marrëveshja e re dhe nga ajo që ishte nga marrëveshja e kaluar me transportuesit privatë, me NQP-në, është gjetur mënyrë e përbashkët, vazhdojnë tutje dhe këto detyrime do të paguhen me radhë, siç ka qenë në 30 vjetët e fundit”, tha mes tjerash Arsovska.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ