Arsovska për Mickoskin: Më vjen mirë që po merret me mua, po ma rrit rejtungun

INA
INA

28/09/2023

Kryetarja e qytetit të Shkupit, Danela Arsovska, thotë se i vjen mirë që lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, këto dy vitet e fundit po merret me të. Siç thotë ajo, “ai duke dashur të rrisë rejtingun e tij, padyshim po punon shumë ta rris edhe rejtingun tim”.

Ndryshe ditë më parë gjatë një emisioni ku e ftuar ishte Arskovska në lidhje të drejtpërdrejtë u inkuadrua ish kryetari i VMRO-së Nikolla Gruevski. E për këtë kryetari i tanishëm tha se u dëshiron të dyve sukses fat në veprinëtarinë e tyre.

“Më vjen mirë që lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, këto dy vitet e fundit po merret me mua. I uroj të vazhdojë ashtu sepse ai duke dashur të rrisë rejtingun e tij, padyshim po punon shumë ta rris edhe rejtingun tim. Nuk jam tjetër çfarë t’i shtoj, rrenat e tij dhe manipulimet në 2 vitet e fundit, sulme dhe kërcënime për të cilat askush nuk reagoi. Asnjë njeri nuk doli në mbrojtje për atë se çka ndodhi në pjesën e mbrojtjes së të drejtave të grave dhe dhunës që zhvillohet përballë asaj që ata nga ana tjetër duan ta proklamojnë deklarativisht. Në këtë moment jam e përqendruar në atë se cka dua ta realizojë në Qytetin e Shkupit”., tha Danella Arsovska – Kryetare e Shkupit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

TABANOC-696x522

Kapen 13 sirianë në afërsi të vendkalimit kufitar “Tabanoc”

bullgari-maqedoni

OKB: Bullgaria t’i garantojë të drejtat e pakicës maqedonase

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI së pari i mashtroi shqiptarët me Naser Zyberin, tani për së dyti me Talat Xheferin si kryeministër teknik-administrativ

sela

Ndërroi jetë aktivisti i ASH-së, Emri Bislimi

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

arrestime terrorizem shkup

Ndalohet një 20-vjeçar nga Kumanova, kapet me lëndë narkotike

naser zyberi

Zyberi me rastin e 10 dhjetorit: Secili ka të drejtë të jetojë një jetë normale

Bujar Osmani

Osmani: Shqiptarët përdoren si temë rezervë për pozicione më të mira elektorale nga partitë nacionaliste maqedonase!

INFO

NA NDIQ