Arsovska: Pesëdhjetë autobusët do të jenë në pikë të rendit të ditës së Këshillit derisa vetë këshilltarët nuk e votojnë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Pesëdhjetë autobusë do të jenë pikë në rendin e ditës në Këshill derisa nuk e votojnë vetë këshilltarët, është përgjigjur sot kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danela Arsovska, në pyetjen e gazetarëve, si e komenton atë që “Këshilli ka refuzuar të miratojë ato 50 autobusë që i duhen qytetit dhe nëse përsëri do ta parashtrojnë iniciativë për ta vendosur sërish atë pikë në Këshill”.

“Kjo do të jetë pikë në rendin e ditës së çdo seance të Këshillit, derisa ta votojnë vetë këshilltarët. Nga shkaku se, për këtë, qytetarët e votuan në këto zgjedhje. Qytetarët e konsiderojnë si domosdoshmëri. Jo vetëm për të reformuar transportin publik, por edhe për të fituar transport publik që do të jetë i disponueshëm, i qasshëm, i besueshëm, i sigurtë dhe miqësor ndaj mjedisit. Janë disa standarde që duhet t’i përmbushim dhe kjo është një nga gjërat që u premtuan dhe duhet të realizohen. Të gjithë ata që në mënyrë deklarative thonë se mbështesin programin për Shkupin modern, këta autobusë ekologjikë, reformën në transportin publik, mendoj se këtë duhet ta dëshmojnë në praktikë. E nëse nuk e bëjnë këtë, përgjegjësia do të jetë ekskluzivisht e tyre’, theksoi Arsovska.

TË FUNDIT
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
4 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
6 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

ME TE LEXUARA

2 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
9 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
1 ditë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
20 orë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
9 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
1 ditë
Facebooku e Instagrami ia heqin kufizimet Donald Trumpit
13 orë
Kurtishaj: Durrësi është boshatisur nga pushuesit e Kosovës për këtë arsye, ja çka pritet të ndodhë

LEXO MË SHUMË

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

INFO

NA NDIQ