Arsovska: Qyteti i Shkupit mundet edhe pa transportuesit privatë, nuk i kemi borxh askujt

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Transportuesit privatë në Shkup ende pa zgjidhje. Kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska sot tha se qyteti mundet edhe pa transportuesit privatë, përcjell TV21. Arsovska theksoi se të njëjti nuk janë paraqitur në shpalljen për marrjen e licencës për punë ndërsa paralajmëroi se qyteti do të furnizohet me autobusë të ri ekologjik.

“Qyteti i Shkupit mundet edhe pa transportuesit privatë. Po e organizojmë transportin publik, po bëjmë reforma në transportin publik, do të hyjmë në procedurë për furnizim me autobusë të ri, autobusë ekologjik, diçka që e mbështet edhe Këshilli i Qytetit të Shkupit për vitin e kaluar dhe me vetë atë që janë thirrur që të paraqiten në shpallje si transportues, personat juridik vendas dhe ta bëjnë këtë punë, nëse duan, me ndershmëri, ndërsa askush nuk është paraqitur, kjo flet shumë”, tha Arsovska.

E pyetur për arsyetimin e transportuesve, të cilët thonë se nuk janë paraqitur në shpallje për shkak se Qyteti i Shkupit u ka borxh, Arsovska tha se institucioni që drejton ajo nuk i ka borxh askujt.

TË FUNDIT
3 minuta
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë
9 minuta
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin
2 orë
Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji
3 orë
Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”
3 orë
Korrupsioni "pret" pyjet në Maqedoninë e Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ulet numri i udhëtarëve në transportin rrugor në tremujorin e parë në Maqedoni
7 orë
Rezoluta për Srebrenicën/ Dodik: Nëse miratohet rezoluta – fundi i Bosnjës multietnike!
1 ditë
Shqiptarët për në Evropë, maqedonasit për Maqedoninë e tyre!
5 orë
Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
11 orë
Protestë e të punësuarve të Postës
1 ditë
Krimi i organizuar/ Dy persona dyshohen për rryshfet – paraburgim për Gjykatësin e Supremes?!
7 orë
OEMVP mbështet kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Evropian
1 ditë
30 ditë paraburgim për gjykatësin Georgiev, kërkohen masa kujdesi për Memetin

LEXO MË SHUMË

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

ixhet memeti

Memeti ende nuk ka dalë para gjykatësit hetues – Profili i tij ndër më i larti i një juristi në Maqedoni të Veriut

fature-market

Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore

merko ramiz

Një vit pasi u vendos në listën e zezë, Ramiz Merko u paraqit në gjykatë

INFO

NA NDIQ