Arsovska: Së shpejti mega park i ri i gjelbër në Komunën e Gjorçe Petrovit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Kryetarja e Bashkisë së Shkupit u shpreh se mega parku i parë do të fillojë si projekt në Komunën e Gjorçe Petrovit.

Sipas saj, mega parku do të shtrihet në hapësirën ku prej kohësh ka ekzistuar një deponi e paligjshme, e cila në periudhën që kaloi është pastruar plotësisht në bashkëpunim me Komunën e Gjorçe Petrovit.

„Fillojmë me projekte siç është mega parku në komunën “Gjorçe Petrov” gjë me të cilën do të rritet gjelbërimi në qytetin e Shkupit. Ai gjendet në vendin ku ekzistonte një deponi e madhe e paligjshme me mbi 10 mijë m2 e cila ishte detektuar si një problem shumëvjeçar për banorët e qytetit. Së bashku, në bashkëpunim me kryetarin e komunës “Gjorçe Petrov” arritëm ta pastrojmë, dhe tani jemi në proces që në këtë lokacion të ketë me të vërtetë një mega park të shkëlqyer me përmbajtje shtesë, diçka e ngjashme me atë që shikojmë në Parkun e qytetit. Do të jetë një vend i cili do të jetë qendër e lëvizjes me përmbajtje për relaksim të qytetarëve në atë pjesë të qytetit “, theksoi Arsovska në emisionin „Fli nëse mundesh“”, thonë nga Bashkia e Shkupit.

Mega parku në komunën “Gjorçe Petrov” është një nga projektet e programit parazgjedhor të kryetares Arsovska për rregullimin e „5 mega parqe të reja në Shkup“. Këto parqe do të kontribuojnë në rritjen e ndjeshme të gjelbërimit të qytetit, ndërsa shkupjanët do të kenë hapësira të reja të gjelbra për relaksim.

TË FUNDIT
20 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
21 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
24 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
1 orë
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

ME TE LEXUARA

19 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
13 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
1 ditë
Kroacia sot e nis për në Kosovë kontigjentin e 41-të të ushtarëve në kuadër të KFOR-it
19 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
13 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

INFO

NA NDIQ