Arsovski: Qeveria është duke punuar në zgjidhje që do të jetë në interes të të gjithëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Qeveria me të gjithë kapacitetin e vet është drejtuar nga zgjidhja e çështjeve të hapura me Republikën e Bullgarisë, Grupet e punës në dy shtetet punojnë sipas planit të përcaktuar dhe kjo është mënyra përmes përkushtimit të plotë të ruhet dinamika në proces, kumtoi sot në konferencë shtypi zëdhënësi i Qeverisë, Dushko Arsovski.

Qëndrimi i Qeverisë, siç potencoi, është i qartë dhe më shumë herë është shprehur se atëherë kur të arrihen vendimet e pranueshme për të dyja palët do të prezentohen para institucioneve kompetente.

“Në të njëjtën kohë pozitat tona janë të pastra si kristali dhe nuk ka lëshime prej kësaj. Nuk do të negociohet dhe nuk negociohet për gjuhën dhe identitetin. Këto pozita bashkërisht i konfirmuan të gjitha partitë politike në Kuvend. Qytetarët duhet të jenë të bindur se Qeveria është duke punuar në zgjidhje e cila do të jetë në interes të të gjithëve. Fuqimisht besojmë se dialogu i sinqertë është mënyra më e mirë dhe më e sigurt për sukses dhe demonstrimin e vlerave evropiane në rajon”, porositi Arsovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

bajram begaj

Presidenti Begaj përshëndet miratimin nga Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës të rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE

IMG_1166

Deputetja e Turqisë në KiE: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër

INFO

NA NDIQ