Artan Grubi: Ju faleminderit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2022

Artan Grubi është rizgjedhur për ministër për sistem politik dhe marrëdhënie mes komuniteteve.

Në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut ai do të bartë edhe funksionon e zëvendëskryeministrit të parë, transmeton TV21.

Pas votimit në Kuvend, ai shkroi:

“Ju faleminderit”.

https://www.facebook.com/ArtanGrubi/posts/473979247424932

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

mesiq stipe mesic

Mesiq: Nëse dikush mendon se Kosova mund të kthehet me luftë, ai është një i humbur

policia kosoves

Thirrja e dyshimtë për marshim drejt veriut, Policia – qytetarëve: Mos bini pre

vucic

Momenti kur gazetarja e CNN i drejtohet herë Vuçiqit: A e njihni Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran?

stoltenberg nato

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it në Kosovë është krejtësisht e papranueshme

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

INFO

NA NDIQ