Artan Grubi: Qeveria miratoi edhe një vendim të rëndësishëm për të mbrojtur buxhetin familjar të qytetarëve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashëksive, Artan Grubi nëpërmjet rrjetit social Facebook ka njoftuar opinionin për miratimin e një vendimi të rëndësishëm në seancën e sotme të Qeverisë.

“Në seancën e sotme të Qeverisë miratuam edhe një vendim të rëndësishëm për të mbrojtur buxhetin familjar të qytetarëve nga përfitimi i pakontrolluar tregtar në kurriz të tyre”, ka shkruar Grubi.

Mes tjerash Grubi u shpreh: “Vendosëm që nga 1 Marsi deri më 31 Maj të vitit 2022 të kufizojmë marzhin e përfitimit tregtar deri në 5 % të vlerës së shitjes në tregtinë me shumicë dhe deri në 10 % në tregtinë me pakicë për produktet në vijim: 👉Bukë, kripë, sheqer, miell tip 400, vaj luledielli i papërpunuar dhe vaj luledielli për ngrënie, qumësht i qëndrueshëm me yndyrë prej 2.8%, 3.2% dhe 3.5%; mish i freskët dhe produkte të mishit të tharë; djathë dhe gjizë; oriz; vezë; makarona; grurë; pemë dhe perime.”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Zgjedhje votime vota Maqedoni

Disa nga rezultatet jo zyrtare nga rajoni i Tetovës

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

INFO

NA NDIQ