Artan Hoxha e zbulon emrin: Ky është gangsteri i parë shqiptar

Picture of ina-online
ina-online

05/06/2024

Sipas gazetarit Artan Hoxha, ‘gangsteri’ i parë shqiptar është Esat Valbona nga Tropoja.

Hoxha tha në “Opinion” në TV Klan se ai ishte një personazh tejet i fuqishëm dhe se ishte nevojitur një kohë e gjatë për ta prangosur.

“Nuk është sqaruar ajo vrasje, por besoj se është vrarë me një snajper sportiv në Shkodër”, tha ai.

“Shumë vite më parë?”, pyeti Blendi Fevzliu.

“Është vrarë pas Shkëlqim Cafit. Esat Valbona është ai njeriu që ka qenë në target kur është qëlluar një person që kishte veshur pallton e Azem Hajdarit. Është arrestuar para viteve ’90, njeri me shumë lidhje, shumë i fuqishëm”, tha Hoxha.

“Arrestimi i tij pas viteve ’90, e di si është bërë Fevzi? Ka shkuar një skuadër e forcave speciale si alpinistë, kanë ngritur çadrat, me javë. Kanë qëndruar derisa ai ka krijuar besim. Ka zbritur dhe është ulur me ta, kështu është kapur. Ishte jashtëzakonisht e vështirë për ta kapur”, tha Artan Hoxha.

TË FUNDIT
3 orë
Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi
21 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
1 ditë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
2 ditë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
3 ditë
Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
21 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
3 orë
Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

LEXO MË SHUMË

Agim Doci

Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

dua-lipa

Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

ilir meta monika kryemadhi

Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

vlora2

Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

edi rama

FOTO/Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean

ilir meta monika kryemadhi

Ilir Meta ndahet nga gruaja

lypsar

Rritja pa mirëqenie, Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat dhe konsumin për frymë edhe për 2023

INFO

NA NDIQ