Artan, shoku i Ledrit

ina-online
ina-online

30 Gusht, 2023

Shkruan: Izet Mexhiti

Shkupi dhe shkupjanët kanë ditur të respektojnë dhe përqafojnë çdokënd, pa pyt fare se nga vjen dhe prej nga e ka prejardhjen.
Falë këtij mentaliteti, sot në Shkup bashkëjetojnë shqiptarë nga Presheva e deri nga Jugu i Shqipërisë, gjë për të cilën mburrem si shkupjan.

Ti mund dhe duhet të jesh krenar me prejardhjen tënde gjakovare, por kjo nuk të jep të drejtë të nënçmosh Shkupin dhe Shkupjanët, që me zemërgjërësi e bujari pritën vëllezërit e motrat prej kudo.

E shkupjani me të vërtetë e ka zemrën e madhe Artan, por një gjë nuk e toleron, nuk ta fal, përbuzjen dhe nënçmimin.

E për fund Artan, thënia gjakovare thotë “hajt bac t’u rrittë mendja”.

*postim në facebook

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Deputetet opozita BESA, LD, AAA

Opozita e bashkuar shqiptare me gjithsej 7 deputetë, nuk do të votojë ndryshimet kushtetuese

98DEB80B-C86F-458A-8FFC-1DAFDE19D2F0

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

derivate nafta dizeli benzin

Nga mesnata benzina lirohet, nafta shtrenjtohet

064b94d4-8473-4ab5-a707-d9b312fc9ae2

Opozita shqiptare: Të gjithë njerëzit e Artan Grubit të përzier në biznesin e kazinove

oliver spasovski

Spasovski mohon se ka konflikt mbi kandidatin e LSDM-së për president: Për ne me rëndësi është Fronti Evropian

Ramush-Haradinaj-ne-veture

Paqen në Kosovë askush s’mund t’a rrezikoj

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Deri në fund të javës do të dorëzohen të gjitha librat

oliver spasovski

Spasovski: Ligji për amnisti nuk zgjidh problemin e burgjeve

shkup

Publikohet lista e vendeve më të sigurta në botë, Maqedonia e Veriut në vendin e 38-të

INFO

NA NDIQ