Arteta i ka bërë të qartë drejtuesve të Arsenalit për transferimin e dy yjeve në janar

ina-online
ina-online

17/12/2023

Mikel Arteta është i fiksuar me titullin e kampionit në Angli dhe këtë edicion Arsenali është në rrugën e duhur për ta fituar atë.

Topçinjtë janë duke luftuar për trofeun që i mungon për më shumë se një dekadë dhe Arteta e di se nuk do të jetë e lehtë për të arritur në finish.

Trajneri spanjoll i ka kërkuar drejtuesve të Arsenalit që të shpenzojnë në janar në mënyrë që ta përforcojnë skuadrën dhe të jenë më të fortë në të gjitha frontet.

Arteta i ka bërë të qartë drejtuesve të klubit së dëshiron transferimin e dy yjeve në afatin kalimtar të janarit për të pasur një skuadër të kompletuar.

Dëshirat e trajnerit spanjoll janë nga kampionati anglez, me mesfushorin e Aston Villës, Douglas Luiz që pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga Arteta.

Ndërkohë për sulmin trajneri spanjoll ka për synim transferimin e Ivan Toneyt nga Brentford.

Sipas asaj që ka raportuar Daily Mail, për të arritur deri te këta dy futbollistë Arsenali do të duhet të shpenzojë rreth 140 milionë euro, pasi si Douglas Luiz ashtu edhe Ivan Toney vlerësohen rreth 70 milionë euro.

Gjithsesi Toney e Luiz janë futbollistë të rëndësishëm për skuadrat e tyre dhe Topçinjtë nuk do ta kenë aspak të lehtë transferimin e tyre.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ