Arteta: Ishim vërtetë mirë, ata janë skuadra më e fortë në botë!

INA
INA

01/04/2024

Pas barazimit pa gola ndaj Manchester City-t në “Etihad Stadium”, trajneri i Arsenal, Mikel Arteta u shpreh i lumtur që ia dolën ta ndalonin këtë skuadër të shënonte në shtëpinë e vetë, gjë që nuk ka ndodhur për rreth tre vite.“Ndeshje shumë e vështirë kundër një kundërshtari shumë kërkues. Ne u mbrojtëm shumë mirë. Ne ishim vërtet të mirë… Hera e parë që ata nuk shënojnë në shtëpinë e tyre në tre vjet. E keqja është se ne kishim disa raste të mira për të shënuar dhe nuk i shfrytëzuam ato”-tha fillimisht ai.

Më tej, duke folur për mediet, tekniku i “The Gunners” shtoi se nëse nuk fiton dot, të paktën të mbash barazimin, ndërsa theksoi se City është skuadra më e mirë në botë, ndaj Arsenal duhet të përpiqet që t’ja kalojë.“Gjithmonë dëshirojmë që t’i fitojmë ndeshjet dhe përgatitemi për to. Megjithatë nëse nuk i fitojmë dot, sigurohemi për barazimin. Ata janë skuadra më e mirë në botë për mendimin tim deri tani… dhe ne duhet të arrijmë dhe të përpiqemi të jemi më të mirë se ata”-tha ndër të tjera Arteta.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ