Artmotion ofron shërbimin për mbrojtje nga sulmet kibernetike – DDoS

INA
INA

27/09/2023

Artmotion sjellë në portfolion e vet produktin më të ri që ka të bëjë më sigurinë kibernetike dhe trajtimin e incidenteve kibernetikë në rrjetë duke ofruar kështu zgjidhjen më të mirë në treg për një komunikim sa më të sigurtë dhe kualitativ përmes internetit.

Ky produkt i ri që ofrohet si shërbim tek klientët kryesisht biznes, banka, institucione, organizata, është produkt i konfirmuar si më i miri në treg në parandalimin e hershëm të një sulmi kibernetik ndaj destinacionit të caktuar si dhe në trajtimin e drejtpërerejtë të incidentit kibernetik.
Bashkëpunimi i Artmotion më kompani me renome ndërkombëtarë e tregon seriozitetin me të cilin Artmotion i është qasur këtij problemi në mënyrë që të ofrojë shërbimin më të mirë për klient.
Ky shërbim/produkt është në përdorim nga shumë vende në EU dhe gjithandej nëpër botë dhe është dëshmuar në praktikë si shumë efikas në ndalimin e sulmeve kibernetikë në rrjete, duke mos devijuar trafikun drejt një serveri ose rrjetë tjetër, duke mos ndaluar shërbimin tek klienti dhe dukë qenë tejet transparent dhë në përputhje me ligjet dhe rregullorët për trajtim të trafikut në internet

Shërbimi u ofrohet klienteve, kryesisht B2B por mund të ofrohet edhe për persona individë, konform kushteve dhe marrëveshjes me Artmotion.

Përparësi kyçe e këtij shërbimi është që ofrohet tek klienti pa nevojën për instalim të pajisjeve shtesë, pra përkrah të gjithë routerët që janë në treg dhe instalohet lehtë nga ekipi profesional i Artmotion, e më pas sipas dëshirës mund të administrohet në bashkëpunim më stafin e IT-së së klientit përmes portalit që ofron qasje për të monitoruar trafikun e klientit.
Platforma ofron forma të ndryshmë të raporteve mujore ose në kohë të caktuar, si dhe mund të ndërliehet më sistem aktual të klientit përmes API.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Bitcoin kap vlerën e 41 mijë dollarëve. Pse po rritet pikërisht tani?

iphone- telefon mobil

Shumica nuk i dinë këto gjëra për iPhone

gta6

Rrjedh ‘traileri’ i GTA 6, zbulohen detajet e para

iphone- telefon mobil

Tre këshilla si të zgjidhni smartfonin e duhur Android

Elon Musk X twitter

A mund të falimentojë X (ish-Twitter) nën udhëheqjen e Elon Musk?

chat-gpt

“ChatGPT” festoi ditëlindjen e parë dhe ja si ndryshoi botën brenda një viti

Netflix

Keni Netflix? Ju merrni një dhuratë të trefishtë GTA

apple-iphone-15-pro-3

Butoni “Action” do të jetë pjesë e të gjitha modeleve të serisë iPhone 16

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

Franca ua ndalon ministrave përdorimin e WhatsApp-it

INFO

NA NDIQ