Asambleisti shqiptar në Stockerau të Austrisë pritje në komunë për ambasadorin e Kosovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Shkurt, 2023

Asambleisti shqiptar në Komunën Stockerau të Austrisë, Setki Ibraimi, në një takim zyrtar e priti Shkëlqesinë e Tij, Ambasadorin e Republikës së Kosovës në Austri, Lulzim Pllana.

Njëherit, me nderime të larta ai u prit edhe në Komunën Stockerau, nga kryebashkiakja Andrea Volkl, zëvendëspresidenti i Odës Ekonomike të Austrisë së Poshtne, shefi i financave të qytetit, Gehard Dummer, i shoqëruar nga politikani shqiptar Setki Ibraimi. Mysafir i takimit ishte edhe politikani tjetër i palodhshëm shqiptar, Nisret Bujari.

Vlen të theksohet se ky takim është organizuar nga Setki Ibraimi, e që është vizita e parë në historinë e Qytetit Stockerau e një diplomati të huaj, ndërsa fati e deshti që ai të jetë shqiptar, në këtë rast Ambasadori i Republikës së Kosovës. Për këtë organizim të shkëlqyeshëm, Setkiu për portalin Shtegu shprehet se është tepër i lumtur e krenar./Shtegu.com

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

pasaporta-shqiptare

Pasaporta shqiptare do merret më lehtë, gati ligji i nënshtetësisë

avokatet shqiptaro - kanadez

4 vjet Shoqata e Avokatëve Shqiptaro-Kanadezë

vrasje

E rëndë në Itali/ Vritet me thikë 33-vjeçari shqiptar, arrestohet bashkatdhetari (EMRAT)

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

INFO

NA NDIQ