Asambleisti shqiptar në Stockerau të Austrisë pritje në komunë për ambasadorin e Kosovës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/02/2023

Asambleisti shqiptar në Komunën Stockerau të Austrisë, Setki Ibraimi, në një takim zyrtar e priti Shkëlqesinë e Tij, Ambasadorin e Republikës së Kosovës në Austri, Lulzim Pllana.

Njëherit, me nderime të larta ai u prit edhe në Komunën Stockerau, nga kryebashkiakja Andrea Volkl, zëvendëspresidenti i Odës Ekonomike të Austrisë së Poshtne, shefi i financave të qytetit, Gehard Dummer, i shoqëruar nga politikani shqiptar Setki Ibraimi. Mysafir i takimit ishte edhe politikani tjetër i palodhshëm shqiptar, Nisret Bujari.

Vlen të theksohet se ky takim është organizuar nga Setki Ibraimi, e që është vizita e parë në historinë e Qytetit Stockerau e një diplomati të huaj, ndërsa fati e deshti që ai të jetë shqiptar, në këtë rast Ambasadori i Republikës së Kosovës. Për këtë organizim të shkëlqyeshëm, Setkiu për portalin Shtegu shprehet se është tepër i lumtur e krenar./Shtegu.com

TË FUNDIT
1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator
2 ditë
Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet
2 ditë
Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë
2 ditë
Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë
3 ditë
LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

LEXO MË SHUMË

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

muharrem salihu mergimtar diaspore padova

Padova mbështet fuqishëm Muharrem Salihun për Eurodeputet

fondacioni Xhim xhema

Fondacioni UBT Jim Xhema shpall thirrje të hapur për bursa për talentët e rinj shqiptarë

mustafe veseli investitor

Veseli: 55 biznesmenë turq të interesuar për investime në Maqedoni, së shpejti në vizitë

novak-gjokovic

LeCanton27: Tenisti serb Gjokoviq i njohur për skandale do luajë në Gjenevë. A do të fyejë 300.000 shqiptarë në Zvicër me provokimet e tija tashmë tradicionale, shovensite dhe raciste

altrim mamuti

Tetovari diplomon në Columbian University në New York me bursë universitare!

adi edi veseli 1

Vëllezërit struganë Adi dhe Eddie Veseli janë një histori suksesi në Amerikë

muharrem salihu ema bonino

Emma Bonino: Ja pse mbështes kandidaturën e Muharrem Salihut për Parlamentin Europian

xhevat limani

Xhevat Limani: Në Amerikë pashë hartën… Këto shtete nuk do të ekzistojnë në vitin 2034

INFO

NA NDIQ