Asani: Më ngadalë, pa eufori

ina-online
ina-online

13 Shtator, 2023

Jasir Asani ishte figura kryesore e fitores së madhe të Shqipërisë ndaj Polonisë me rezultat 2-0 duke siguruar tri pikë që na shndërruan në liderin e grupit E me 10 pikë pas pesë ndeshjeve.

Asani është shprehur shumë i lumtur për golin e shënuar, por ka kërkuar vetëpërmbajtje për të vazhduar drejt synimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian që zhvillohet vitin e ardhshëm.

“Jemi në vend të parë. Kemi dhe tri finale. 3 FINALE. Pa eufori, por ëndrra jonë është vetëm një: FINALET E “GJERMANI 2024”. Këtë gol ia dedikoj familjes sime dhe të gjithë shqiptarëve në të gjithë botën. Por kryesisht trajnerit Silvinjo, ai i cili besoi tek unë. Faleminderit Mister, faleminderit Shqipëri. Bashkë drejt “Gjermani 2024”, ka shkruar Asani në “Facebook”.

Sfidën e radhës në këto kualifikuese, Shqipëria do ta zhvillojë më 12 tetor në Tiranë kundër Çekisë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi thotë se masat e Qeverisë po japin efekt: Çdo shtëpi do të kursejë deri në 2.500 denarë

besnik bislimi albin kurti

Kurti flet për skenarin serb në Veri të Kosovës

Afrim Bunjaku

Qeveria jep 50 mijë euro për familjen e policit Afrim Bunjaku

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese e Maqedonisë sot do të vendosë për evidencën në regjistrat amë

montella

Zbulohet klauzola speciale, Federata Turke i ka vënë një kusht Montellës në kontratë

arsenal

Liverpooli, City, Arsenali e Chelsea luajnë sot në Carabao Cup

Ylber Ramadani

“Një regjisor i bukur dhe i pastër”, ja nota e Ramadanit pas ndeshjes me Juventusin

Armando Duka

Armand Duka flet pas zgjedhjes zv.president i UEFA-s

vedat-muriqi

VIDEO / “Pirati” Muriqi, me gol dhe asist ndaj Barcelonës

INFO

NA NDIQ