Asensio kalon te Barcelona

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Mesfushori i Real Madridit, Marco Asensio, do të transferohet te Barcelona në merkaton e verës, sipas FootballTransfers, duke cituar burime të afërta me situatën.

Kontrata e Asensio-s përfundon në fund të sezonit, pas së cilës ai do të bëhet lojtar i lirë dhe mund të nënshkruajë me cilindo ekip që ai zgjedh. Interesi për futbollistin 27-vjeçar i atribuohej Arsenalit, por sipas zërave, Asensio tashmë ka vendosur të kalojë te Barça.

Nga ky vendim pritet të vuajë anësori brazilian i Barcelonës, Rafinha, të cilin klubi katalanas synon ta shesë në verë. /G.D abcnews.al/

TË FUNDIT
9 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
9 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
9 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
9 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
10 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime
1 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)
1 ditë
Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024
10 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij
2 ditë
Italia publikon listën e futbollistëve për Euro 2024, mungon Immobile (LISTA)

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ