ASH a do marr Drejtorinë e të Hyrave, përgjigjet drejtoresha nga radhët e LSDM

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/02/2023

Drejtoresha e Drejtorisë së të Hyrave Publike (DHP), Sanja Lukarevska ka komentuar për TV 21 informacionet që dolën në media se Aleanca për Shqiptarët kërkon të marrë pozitën e saj.

” Ka pasur dhe do të ketë ambicie, por ka pasur dhe do të ketë edhe spekulime. Është legjitime që çdo parti politike që hyn në koalicion të ketë argumentet e veta për një ministri të caktuar, një institucion të caktuar e kështu me radhë”, tha Lukarevska.

Sa i përket mazhorancës, ajo mohoi se e njëjta po mbetet në këmbët e xhamit, përkundrazi sipas saj, ka konsolidim.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla shqipe zvicer

Rreth 10 milionë euro të prindërve harxhohen për uniforma, fotografi dhe ushqime

lsm-sindikata780x439-1

LSM: Është e turpshme që në shekullin e 21-të të lutemi për pagë, ditët në vijim do të radikalizojmë protestën

open-balkan

A do të ndodh tërheqja nga Ballkani i Hapur, Osmani e paralajmëron

fatos-rushiti

BDI-së në sfond i buzëqesh opozita

BESIMI

Nënshkruhet Kodi për Zgjedhje Korrekte dhe Demokratike

hoxha555

Shaqiri: Komandat i përgjithshëm i UÇK-së për Maqedoni ka qenë Emrush Xhemajli, jo Ali Ahmeti

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Nga nesër rrjedh afati i fushatës parazgjedhore për zgjedhjet parlamentare

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

INFO

NA NDIQ