ASH/Alternativa, a kanë hyrë në qeveri për ta shpëtuar Ali Ahmetin apo Grupin e zjarrit?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21 Janar, 2023

Shkruan Bekim Qoku

ASH/Alternativa, a kanë hyrë në qeveri për ta shpëtuar Zaevin apo Kovaçevskin?
ASH/Alternativa, a kanë hyrë në qeveri për ta shpëtuar Mickovskin apo Levicën?
ASH/Alternativa, a kanë hyrë në qeveri për ta shpëtuar Maqedoninë e Veriut apo Bullgarinë?
ASH/Alternativa, a kanë hyrë në qeveri për ta shpëtuar Ballkanin e hapur apo Procesin e Berlinit?

Kështu kur nuk ke ideologji apo kauza të qarta e të vendosura mirë, uji do shkojë gjithmonë në mullirin e dikujt tjetër.
Andaj, çdo teorizim lidhur me pjesëmarrje në qeveri është i kotë në mos dhe banal për popullin tani të ngopur me rrena.

Bëhuni pra bashkë të dyja, pa bërë shumë llafe, pa broçkulla, dhe kapni ça t’kapni nga ky shtet në rrënim e sipër. Kapni, sepse njerëzit po ikin me të madhe dhe s’po mbetet edhe shumë për të kapur, për besë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

grubi opinion

Grubi për “Opinion”: Albin Kurti të merr “mësim” nga Ali Ahmeti

besar-durmishi

Durmishi: Grubi paska ardhur në Tetovë që të mësohet si shtrohet asfalti! (FOTO)

ambulanca shqiperi

Shqipëri, humb jetën në lokal 60-vjeçari nga Maqedonia e Veriut, dyshimet e para

edi rama

Rama i përkrah kërkesat e BE-së për veriun: Shpresoj të përfundoj ky konflikt absurd

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

Rrahim musliu

Arrestohet mërgimtari në Serbi vetëm pse mbante flamurin kuq e zi

shqiptaret maqedoni perfaqesuesja

Tetë shqiptarë në listën e Maqedonisë për ndeshjet e muajit qershor (LISTA)

INFO

NA NDIQ