Këshilltarët e ASH në Strugë “bllok” Merkos

ina-online
ina-online

9 Korrik, 2023

Këshilltarët e Aleancës për Shqiptarët në Strugë pritet që të ndërpresin komunikimin me kryetarin e komunës së Strugës, Ramiz Merko.

Nga kjo parti bëjnë të ditur se vendimi për shkëputjen e çdo lloj raporti me Merkon vjen pasi që ai tashmë është një person i padëshirueshëm, por edhe për shkak se deri tani organet e drejtësisë nuk kanë ndërmarrë asnjë veprim konkret pas përfshirjes së tij në listën e zezë amerikane.

Këshilltarët komunal të ASH-së pritet që gjatë javës së ardhshme do të shpalosin aktivitetet dhe veprimet e tyre pas situatës së fundit me kreun e kësaj komune.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

artan grubi

Grubi: Tentativë për të nxitur krizë dhe destabilizim të situatës

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

KAFE

Në cilin vend radhitet Maqedonia për nga konsumimi i kafesë

INFO

NA NDIQ