ASH caktoi emrat e drejtorëve, ja kush janë?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka caktuar emrat e drejtorëve që do të udhëheqin drejtoritë dhe institucionet e tjera që do të udhëheq kjo parti si pjesë e Qeverisë.

Siç mëson INA nga burime zyrtare tashmë janë përzgjedhur emrat e kuadrove që do të jenë drejtorë:

MEPSO – Syrja Rashidi

Posta e Maqedonisë – Bujare Abazi

Fondi i Sigurimit Pensional dhe Invalidor – Arsim Hasani

Drejtor i Spitalit të Tetovës – Pëllumb Vela

Drejtor i Klinikës së Neurologjisë Shkup – Visar Miftari

Drejtor i Klinikës së Onkologjis në Shkup – Halid Matoshi

Drejtor i Klinikës së Dermatologjisë – Genc Selmani

Drejtor i Klinikës Kozle – Tair Tahiri

Drejtor i Klinikës së Gjinekologjisë – Jeton Shaqiri

Drejtor i Klinikës së Oftamologjisë – Bekim Tateshi

Shtëpia e Shëndetit Shkup – Vullnet Selimi

(INA)

 

 

 

 

TË FUNDIT
2 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
4 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
4 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
5 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

ME TE LEXUARA

2 ditë
Media spanjolle: Shqipëria mes destinacioneve evropiane perfekte për pushime
11 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
1 ditë
Si Serbia po e zvogëlon numrin e shqiptarëve në Preshevë
4 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
20 orë
Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)
2 ditë
Në arrest shtëpie prej 30 dhjetorit të 2023, Sali Berisha i drejtohet Strasburgut

LEXO MË SHUMË

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

INFO

NA NDIQ