ASH duhet të përmbahet nga bashkimi me qeverinë e Ali Ahmetit

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

18/01/2023

Selim Ibrahimi

Defaktorizimi i Ahmetit, Grubit dhe i Osmanit.

—Për të përshpejtuar copëtimin e BDI-së së Ahmetit, opozita aktuale shqiptare në Maqedoni e sidomos ASH duhet të përmbahet nga bashkimi me qeverinë aktuale të Kovaçevskit dhe Ahmetit. Veprimi i ASH- së e i krahut të Mexhitit dhe mbështetësve të tij do të favorizojë zgjedhje të reja në Maqedoni, ndoshta në fund të vitit 2023 ose 24.

Krahu i liderit aktual Ali Ahmeti mund të fitojë disa deputetë me mundësi të mospérfshirjes në qeverinë e ardhshme. Reputacioni i ultë i Ahmetit, Grubit dhe i Osmanit do të defaktorizojë këtë krah në dy vitet e ardhshme.

TË FUNDIT
1 min
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
2 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
2 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut
7 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vuçiq i dëshpëruar se pse Maqedonia votoi për Rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë
10 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
1 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
1 ditë
VMRO dhe VLEN vazhdojnë në ndarjen e "kulaçit" qeveritar, në tryezë edhe dogana, MEPSO dhe Ndërmarrja e Rrugëve
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
1 ditë
Politikani britanik: Aleatët të konsultohen për të avancuar statusin e Kosovës në NATO
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

INFO

NA NDIQ