ASH duhet të përmbahet nga bashkimi me qeverinë e Ali Ahmetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

18 Janar, 2023

Selim Ibrahimi

Defaktorizimi i Ahmetit, Grubit dhe i Osmanit.

—Për të përshpejtuar copëtimin e BDI-së së Ahmetit, opozita aktuale shqiptare në Maqedoni e sidomos ASH duhet të përmbahet nga bashkimi me qeverinë aktuale të Kovaçevskit dhe Ahmetit. Veprimi i ASH- së e i krahut të Mexhitit dhe mbështetësve të tij do të favorizojë zgjedhje të reja në Maqedoni, ndoshta në fund të vitit 2023 ose 24.

Krahu i liderit aktual Ali Ahmeti mund të fitojë disa deputetë me mundësi të mospérfshirjes në qeverinë e ardhshme. Reputacioni i ultë i Ahmetit, Grubit dhe i Osmanit do të defaktorizojë këtë krah në dy vitet e ardhshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Përçarja e BDI-së, për interesa personale apo për idealin e ish-UÇK-së?

foto-autostrada-korridori-8

Një ndërmarrje shtetërore fitoi më shumë se bankat më të mëdha maqedonase

lajcak-esobar

Lajçak dhe Escobar sot takohen me presidenten Osmani dhe krerët e opozitës

veriu-1-600x360

Anketa/Vetëm 11 për qind e serbëve të gatshëm të luftojnë në Kosovë

hoti peci

“Argat i Kurtit”, “Analfabet”, “Inspektor Peci në botën e çudirave”, përplasja në rrjete sociale Hoti-Peci

xhevdet

Lista Serbe dhe “mendjendriturit” që e sulmojnë Albinin

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

sead zimeri

A po i vjen fundi shqiptarizmit?

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

INFO

NA NDIQ