ASH-ja demanton opozitën shqiptare: PDE vetëm e ka mbështetur kandidaturën e Adilit, nuk janë propozues

ina-online
ina-online

19/12/2023

Aleanca për Shqiptarët përmes deputetit Adnan Neziri ka përgënjeshtruar akuzat e opozitës se kandidatin e tyre për KSHZ, Zulfi Adili, e ka propozuar partia e Arianit Hoxhës. Neziri tha se PDE vetëm ka mbështetur kandidaturën e Adilit dhe nuk janë propozues.

Ai akuzoi opozitën se po përpiqet të manipulojë ose nuk i njohin procedurat.

“Mbështetja dhe propozimi janë dy terminë të cilat dallojnë shumë dhe këtu është manipulimi. Kandidati Zylfi Adili është mbështetur nga deputeti Bastri Bajrami dhe partia e tij, sepse është dëshirë, nuk do të thotë se është kandidat i tyre, sepse me këtë logjikë mbështetja që i bëhet kandidatit të Besës nga VMRO-ja atëherë i vjen sikur VMRO-ja propozon kandidatin e Besës, pra këtu duhet t’i dallojmë terminologjitë, rregullat, procedurat… “, theksoi Adnan Neziri, deputet i ASH-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ