ASH merr Shëndetësinë dhe Drejtësinë?

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/02/2023

Sipas portalit maqedonas plusinfo, është arritur marrëveshja mes ASH-së dhe LSDM-së.

Krenar Lloga, do të jetë ministër i Drejtësisë dhe Fadil Cana, ministër i Shëndetësisë. Nga ana tjetër, ASH, është duke tentuar ta merr edhe Drejtorinë e të Ardhurave Publike (DAP).

Ndryshe, Lloga në këtë mandat është anëtar i KSHZ-së, ndërsa Dr. Cana është infektolog në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup.

TË FUNDIT
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
6 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
6 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
6 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
6 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

ME TE LEXUARA

1 ditë
BFI nuk e njeh vendimin e Gjykatës: Selver Xhemaili është myfti i Tetovës
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Tragjedi e rëndë në Maqedoninë e Veriut, një grua me thikë vret burrin dhe vjehrrin e saj
1 ditë
Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm
6 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
1 ditë
Parlamenti do të vazhdoj seancën e katër, në rend dite raporti i AMTP për vitin2023
1 ditë
Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

LEXO MË SHUMË

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

INFO

NA NDIQ