ASH po plotëson drejtoritë, BDI po thellon hendekun e brendshëm

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Derisa po vlon në BDI pas ndarjeve dhe thellimit të tyre mes “Ahmetistëve dhe “Grupit të Zjarrit”, Aleanca për Shqiptarët (ASH) si partner i ri i koalicionit ka nisur që të mbush zyrat e drejtorëve nëpër institucionet qeveritare.

Në kuadër të pjesës së ‘kulaçit’ qeveritar, për të cilin u pajtuan Kovaçevski-Taravari, ASH do të ketë deri 40 drejtori në kuadër të pushtetit, duke përfshirë drejtorit e pasura si MEPSO, Fondi Pensional Invalidor, Posta si dhe drejtori e agjenci tjera qeveritare.

Një pjesë e posteve që po merr ASH janë edhe të drejtorëve që deri tani kanë udhëhequr kuadro të Alternativës dhe “Grupit të Zjarrit”. (INA)

TË FUNDIT
52 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
3 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
4 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

ME TE LEXUARA

14 orë
Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
10 orë
Rritet çmimi i naftës, bie i benzinës
6 orë
Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën
13 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
52 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
10 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
1 ditë
Përleshje me armë tek rruga e ‘Plastikave’ në Shkup, ka të plagosur
6 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

INFO

NA NDIQ