ASH: Qeveria mashtron, tarifa e lirë u rrit për 113%

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2023

Aleanca për Shqiptarët përmes një grafikoni ka alarmuar se qeveria po mashtron qytetarët kur thonë që rryma nuk është shtrenjtuar por përkundrazi çmimi i rrymës së tarifës së lirë është rritur për 113%.

Sipas ASH ndarja në blloqe e ashtuquajtur blloku 1,2,3 dhe 4 është vetëm një kamuflazhë për të arsyetuar rritjen e çmimit.

Ndryshe ASH brenda ditës ka reaguar me një kumtesë duke theksuar se rritja e çmimit të energjisë është sinjal që vendi po zhytet në recesion.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ