ASH zgjodhi tre nënkryetarë dhe sekretarin gjeneral, ja emrat (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/01/2023

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari ka komunikuar zgjedhjen e krerëve të lartë të kësaj partie.

Sipas tij, në postin e nënkryetarëve janë zgjedhur Bujare Abazi, Ilire Dauti dhe Elmi Aziri, ndërsa në postin e sekretarit gjeneral është zgjedhur Krenar Lloga, ndërsa sekretar organizativ Isen Shabani.

Taravari tha se një vend nënkryetari i është  lënë Tetovës,  që do të zgjidhet pas kuvendit të degës së Tetovës.

Kuvendi i kësaj partie ka zgjedhur Ziadin Selën në postin e kryetarit të Kuvendit.

“Kryetari i Kuvendit është një funksion i ri në ASH dhe ideja ishte që ish-kryetari Ziadin Sela të mbajm të jetë aktiv, do ti udhëheq mbledhjet e Kuvendit dhe do të jetë anëtar i kryesisë së partisë”, deklaroi Taravari. (INA)

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rijad shaqiri hysni shaqiri

Rijad Shaqiri: Unë me mburrje e them se jam biri i Hysni Shaqirit

derivate nafta dizeli benzin

A do të rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni pas ngjarjeve në Lindjen e Mesme?

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ