Ashensorët në Spitalin e Tetovës kur do të jenë gati?

INA
INA

09/10/2023

U premtuan pesë ashensorë të ri në spitalin e Tetovës, por procedura nuk është ende askund.

Akoma nuk është hapur tenderi për furnizim. Drejtori i Spitalit të Tetovës thotë se për procedurën përgjegjëse është Ministria e Shëndetësisë.

“Tenderin për ashensorët e merr obligim Ministria e Shëndetësisë dhe e njëjta është në procedurë e sipër për tenderin, dhe pas kryerjes së procedurave burokratike tenderike spitali do të pajiset me pesë ashensorë të ri”, tha Ilir Demiri, drejtor i Spitalit Klinik -Tetovë.

Ndërkohë ministri i Shëndetësisë Fatmir Mexhiti fajin për vonesat e hodhi tek komisioni për prokurime publike.

“Komisioni që është tek prokurimet publike e rrezoi njëherë tenderime ashensorëve me çka ne e anuluam këtë procedurë dhe ne bëmë procedurë të re. Por si duket kjo bëhet praktikë e përditshme. Nuk është hera e parë që ky komision pranë prokurimeve publike ta bëj këtë. Kjo po na ndodh për herë të dytë”, theksoi Fatmir Mexhiti, ministër i Shëndetësisë

Ministri i Shëndetësisë dhe Drejtori i spitalit klinik të Tetovës, këto komente i bënë sot, derisa inauguruan disa kabinete të reja dhe një pjesë aparature, e cila për herë të parë vihet në funksion në spitalin klinik të Tetovës./Alsat

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

INFO

NA NDIQ