Askund fabrika e premtuar për prodhimin e veturave elektrike në Tetovë, Bekteshi shpreson se do të ndërtohet

INA
INA

31/01/2024

Në fillim të muajit shkurt vitin e kaluar, ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi deklaroi se brenda një muaji do të nisë ndërtimi i fabrikës për prodhimin e veturave elektrike “E-Go” në Tetovë, shkruan TV21. Gati një vit pas, ende nuk ka nisur ndërtimi i së njëjtës, ndërsa ministri Bekteshi thotë se ka disa probleme në Komisionin për Konkurrencë, por shpreson që ndërtimi do të nisë.

“Kemi kërkesë nga ana e Drejtorisë për Zonat Industriale Teknologjike deri te Komisioni për Konkurrentshmëri, sipas të dhënave, atje ka pasur ndryshime sa i përket udhëheqësisë dhe më kemi anëtarë të ri të cilët duhet që të kthejnë përgjigje duke u bazuar në kontratën të cilën e ka propozuar Drejtoria e Zonave të Lira Ekonomike dhe Industriale në RMV. Shpresoj që përbërja e re e Komisionit për Konkurrencë që të ketë opinion pozitiv rreth asaj kontrate dhe të fillojë realizimi i po të njëjtit investim”, tha Bekteshi.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

fature-market

Disa markete brenda natës i rritën çmimet, ankesa nga qytetarë

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

INFO

NA NDIQ