“Askush nuk jep vajzë”- Abazoviq shkakton bujë në rrjet me deklaratën për martesë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Prill, 2023

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq shkaktoi një ortek komentesh pasi u pyet për martesë në emisionin “Mirëmengjesi Mali i Zi”.

Në një video që është shfaqur në Twitter, Abazoviq i është përgjigjur drejtuesit të programit se nuk është martuar ende, sepse “askush nuk i jep vajzë”.

Me sa dihet, Abazoviq deri më tani nuk është shfaqur në publik me partneren e tij dhe që nga gushti i vitit 2020 ka tërhequr shumë vëmendjen e publikut.

Ai është shqiptar i lindur në Ulqin. Ka diplomuar në Fakultetin e Shkencave Politike të Universitetit të Sarajevës dhe ka magjistruar për marrëdhënie ndërkombëtare në Fakultetin e Shkencave Politike të Universitetit të Malit të Zi në vitin 2008.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

svecla pamjet rrahja

Sveçla publikon pamje kur dy shqiptarë u sulmuan nga serbët në veri

blinken

Situata në veri, Blinkeni tregon nëse do të ketë rritje të trupave në Bondsteel

albin-kurti-vjosa-osmani

Mediumi serb: Kush janë partnerët perëndimor që po i japin përkrahje Kurtit?

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

kurti-hovenier

Hovenier takohet me Kurtin: Po mendojmë si ta inkurajojmë Kosovën ta bëjë atë që duhet

kurti

​Kurti s’lëshon pe, nuk pranon që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat në zyra paralele

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

vosja osmani

Nis takimi Osmani-Scholz-Macron në Moldavi (FOTO)

INFO

NA NDIQ