“Askush nuk më uroi”, Xavi: Depresion i kotë, jemi në garë për 4 trofe

ina-online
ina-online

16/12/2023

Barcelona nuk po funksion shumë mirë në periudhën e fundit. Pavarësisht kualifikimit në raundin e 1/8-ve në Champions League si forcë e parë e grupit, skuadra katalanase është përballur me kritika të shumta.

Dy humbjet përballë Gironës në La Liga dhe belgëve të Antwerpit në Champions, kanë zemëruar tifozët. Barcelona renditet në vendin e katërt në kampionat, me 7 pikë më pak se Girona kryesuese.

Trajneri Xavi ka reaguar, duke theksuar se skuadra e tij ndodhet në garë për fitimin e katër trofeve, teksa zbuloi disa nga mesazhet e marra nga tifozët e trishtuar.

“Po të ishim eliminuar nga Champions League, do t’i kisha kuptuar kritikat. Jemi në garë në La Liga, padyshim që duhet të përmirësohemi, por po luftojmë në katër kompeticione.

Marr mesazhe sikur të ishim në një funeral, sikur të kishte vdekur babai ose nëna ime… Askush nuk më uroi për kualifikimin në Champions League, askush!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kristian shpendi

Shqiptari që po e çon peshë Italinë

zidane-1-600x360

Zidane, i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian

champions-logo

Champions League/ Mbrëmjen e sotme përballja e madhe mes Inter dhe Atletico Madrid

de jong

PSG me ofertë zyrtare për De Jong, por po konsiderohet e ulët për Barcelonën

hazardd-1

Messi apo Ronaldo? Eden Hazard “përcakton” më të mirin e historisë së futbollit

Milot Rashica dhe Ernest Muçi.

VIDEO/ Dyshja shqiptare shkëlqen te Beshiktashi, mundin Konjasporin e Cikaleshit dhe Et’hemi

jasir asani

Asani do të vazhdojë në Korenë e Jugut, nuk gjeti angazhim në Evropë

brehme breme

Futbolli gjerman në zi! Pas Beckenbauer, ndërron jetë edhe legjenda Andreas Brehme

mbape real

Firmosi për 5 vite me Realin dhe njoftoi largimin nga PSG-ja, Mbappe bëhet madrilen

INFO

NA NDIQ