​Asllani: Mezi pres të nis kampionatin me Interin

Picture of ina-online
ina-online

14/08/2023

Mesfushori i Interit, Kristjan Asllani, ka komentuar fitoren në miqësore ndaj Egnatias, skuadër që luan në ligën elitare të vendit të tij, Shqipërinë.

Reprezentuesi shqiptar ka thënë se skuadra është e bashkuar dhe në formë të mirë për të nisur kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Ata na vunë në pak vështirësi, por ishte e rëndësishme për ne ta rikthenim situatën në favorin tonë.”, tha fillimisht Asllani.

“Jemi mirë dhe tani presim fillimin e Serisë A. Jam i kënaqur me ekipin, jemi kompakt dhe të bashkuar. Mezi presim të vijë ndeshja e parë në kampionat sepse duam ta nisim me këmbën e djathtë”, nënvizoi lojtari i Nerazzurrëve për mediat e klubit.

Mesfushori i Interit, Kristjan Asllani, ka komentuar fitoren në miqësore ndaj Egnatias, skuadër që luan në ligën elitare të vendit të tij, Shqipërinë.

Reprezentuesi shqiptar ka thënë se skuadra është e bashkuar dhe në formë të mirë për të nisur kampionatin në mënyrën më të mirë të mundshme.

“Ata na vunë në pak vështirësi, por ishte e rëndësishme për ne ta rikthenim situatën në favorin tonë.”, tha fillimisht Asllani.

“Jemi mirë dhe tani presim fillimin e Serisë A. Jam i kënaqur me ekipin, jemi kompakt dhe të bashkuar. Mezi presim të vijë ndeshja e parë në kampionat sepse duam ta nisim me këmbën e djathtë”, nënvizoi lojtari i Nerazzurrëve për mediat e klubit.

TË FUNDIT
2 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
2 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
2 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
3 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

ME TE LEXUARA

9 orë
Zvicra mposhti hungarezët, Shaqiri rezervist
2 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
9 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
2 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
1 ditë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
8 orë
Strugani i famshëm me shqiponjën në fytyrë ndezë atmosferën në Dortmund (FOTO)
17 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat
7 orë
“Në shtëpi fiton gruaja... por sot fiton Italia”, çifti italo-shqiptar 'përplasen' për ndeshjen

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

spanja

Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët

INFO

NA NDIQ