Asllani: Po e bëj ëndrrën realitet, lë Gjermaninë për Kosovën

INA
INA

25/12/2023

Federata e Futbollit të Kosovës i ndau çmimet për më të mirët e vitit 2023. Gjatë ndarjes së çmimeve, kryetari i FFK-së, Agim Ademi, e prezantoi futbollistin më të ri të Kosovës.

Ai është 21-vjeçari Fisnik Asllani, qendërsulmuesi i Austria Vjenës. Asllani në “Sports Shoë” tha se është tejet krenar për ftesën e “Dardanëve”, duke theksuar se ka lënë Gjermaninë për Kosovën.

“Gjithmonë e kam pasur ëndërr të luajë për Kosovën. Jam duke u munduar ta bëj ëndrrën realitet”, tha Asllani.

Fisnik Asllani po kalon një formë të jashtëzakonshme në Bundesligën austriake. Ai i ka luajtur deri më tani 11 ndeshje dhe i ka shënuar dy gola. Asllani ka luajtur edhe në Kupën e Austrisë, ku në dy ndeshje ka shënuar një gol.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ