Asociacioni një etnik në Kosovë do të prodhojë luftra dhe pasoja në të gjithë Ballkanin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

29 Janar, 2023

Muhamer Pajaziti

Asociacioni një etnik në Kosovë do të prodhojë luftra dhe pasoja në të gjithë Ballkanin.

Do të krijohet Republika e Iliridës, do të shpallet Republika e Kosovës Lindore në Luginë të Preshevës, Republika Sanxhakut, Republika Çamërisë…etj

Nëse bie koncepti i shteteve multietnike dhe krijohet bota serbe, atëherë shqiptarët do të luftojnë deri në fund për Shqipërinë Natyrale.

Për hirë të stabilitetit, nuk do lejohet më hegjemonia serbe në Ballkan.

Krimet dhe gjencodin serb nuk do t’a lejoj askush më.

Shqiptarët duhet të jenë të bashkuar, por edhe t’a rrisin bashkëpunimin me popujtë e rajonit që na e duan të mirën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic vjosa osmani

Vjosa Osmani e refuzoi, Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

BLINKEN

Blinken nga Oslo kërkon shtensionim të menjëhershëm në veri

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

vosja osmani zelenski

Presidentja Osmani takohet me Zelenskyn në Moldavi

ali-ahmeti-edi-rama

Për Edi Ramën dhe Ali Ahmetin: Dilni nga “Ballkani i Hapur” i Serbisë së ministrit të Millosheviçit e ndihmojeni Kosovën

“Pa u farue djem e çika, jo nuk ndahet Mitrovica”, këndojnë protestuesit shqiptarë në jug të Mitrovicës

rama kovacevski zelenski

Kovaçevski, Rama e Bytyqi takohen me Zelenskin në Moldavi

protesta jugu mitrovices

Pavarësisht thirrjeve të institucioneve, dhjetëra qytetarë mblidhen në urën mbi Ibër

INFO

NA NDIQ