Azizi: Ata kishin vjedhur në shtëpinë e vet…

Picture of INA
INA

13/05/2024

Adnan Azizi

Ata kishin vjedhur në shtëpinë e vet kur i patën zgjedhjet brendapartiake gjatë përzgjedhjes së kryetarëve të degëve. Pati shumë akuza se ua kishin vjedhur votat kundër kandidatëve te pa preferuar nga kreret e partise, e tash paramendoni sa vjedhje kanë bërë kur janë në pyetje oponentët politik me gjithë arsenalin që ngritën në këmbë.

Komplet aparati shtetëror ishte vendosur në lëvizje me gjithë mekanizmat e mundshme, bile ka indikacione se kishin asistencë edhe nga jashtë (shtete fqinje antishqiptare) për ta ndihmuar BDI-në që me sukses ta realizoj skenarin e vjedhjeve dhe fitoren në zgjedhje.

Tanimë gjithçka do të dokumentohet dhe do të del në dritë dhe do ketë përgjegjësi para organeve të drejtësisë.

Edhe në fshatin tim ishin dhënë dhjetëra mijëra euro, sipas disa indikacioneve edhe me qindra për ata 200 vota që me hesape i kanë realizuar përmes trenit bullgar pasiqë në kuti u konstatua se Fronti i Krimit kishte një votë tepër nga ata të regjistruara në procesverbal!

TË FUNDIT
40 minuta
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri
2 orë
Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë
2 orë
Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re
2 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues
3 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

ME TE LEXUARA

9 orë
Heqja e 20%-shit që i referohet gjuhës shqipe, Sejdiu nga VLEN: Nuk kemi arritur ende të hapim këtë temë
1 ditë
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
5 orë
VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh
11 orë
Qeveria e ardhme pritet të jetë më stabile që ka pasur ndonjëherë vendi!
9 orë
Si nisi sherri që përfundoi me vrasje mbrëmë të rruga e Plastikave? – Ende s’janë kapur autorët
1 ditë
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

LEXO MË SHUMË

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

fature-market

Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro

kshz

KSHZ refuzon ankesën e Frontit Europian për rivotimin në Llërcë

kasami tubim

Bilall Kasami heq dorë nga mandati i deputetit

vmro

VMRO kërkon përgjegjësi për sallat kirurgjike, thotë se ministri Demiri nuk e ka idenë se çfarë po ndodh

bekim sali

Bekim Sali do të udhëheq me Alternativën

INFO

NA NDIQ