Ata me kriminelët, Ne me qytetarët…Ligji për Shtetësi duhet zbatuar patjetër!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/01/2022

Ilire Dauti

Ata me kriminelët, Ne me qytetarët…Ligji për Shtetësi duhet zbatuar patjetër!

Në ndërkohë që kriminel të njohur ndërkombëtar ishin pajisur me pasaporta të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Aleanca për Shqiptarët që ishte aso kohe në koalicion me Alternativën propozuam Ligjin për Shtetësi. Pra, për dallim nga të tjerët ne po kujdeseshim që kategorisë më të shtypur të njerëzve t’u dalim në ndihmë duke u ofruar mundësi për jetë dinjitoze përmes shtetësisë që do mund ta gëzonin nga ndryshimet ligjore që ne kishim propozuar. Dhe po kjo është ajo që më bën të vlerësoj që ia vlejti viti 2021, ia vlejti konzistenca, ashtu sikurse do ia vlejë që ta vazhdojmë më tej këtë betejë nësë implementimi i këtij ligji do has në rezistencë nga ana e atyre që i karakterizojnë skandalet në vend të punëve që i detyron pozita zyrtare që mbajnë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

INFO

NA NDIQ