Atalanta triumfon me përmbysje, vazhdon vuajtja për Salernitana-n

INA
INA

19/12/2023

Atalanta triumfon me rezultatin 4-1 me përmbysje ndaj Salernitana-s në takimin e javës së 16-të të Serie A.

Ishin vendasit ata që diktuan ritmin e këtij takimi, megjithatë golin e parë e realizuan miqtë. Në minutën e 10’ Pirola gjeti rrugën drejt rrjetës dhe kaloi Salernitana-n në avantazh dhe bëri që pjesa e parë të mbyllej me rezultatin 0-1.

Fraksioni i dytë bëri që Atalanta të ndryshonte “fytyrë”, duke barazuar në minutë e 47’ me Muriel, ndërsa vetëm pesë minuta më pas Pasalic përmbysi rezultatin.

Pas një gafe të mbrojtjes së Salernitanas, Scalvini merr topin dhe ia dhuron De Ketelaere, me belgun që realizon në minutën e 83’.

Sfida në fund u vulos nga Miranchuk që shënoi golin e parë sezonal, duke gjetur rrugën drejt rrjetës pas një super asisti nga De Ketelaere në minutën e 89’.

4-1 dhe Atalanta numëron fitoren e dytë radhazi, duke u renditur në vend të shtatë me 26 pikë, teksa Salernitana vazhdon të vuajë prej rezultateve negative, duke u renditur në vend të fundit me tetë pikë.

Atalanta-Salernitana (4-1)/ Java e 16-të, Serie A

89′-Goooool! Miranchuk shënoN golin e parë sezonal, duke gjetur rrugën drejt rrjetës pas një super asisti nga De Ketelaere.

83′-Gooool! Pas gafës së Gyomber, Scalvini merr topin dhe ia dhuron De Ketelaere, me belgun që shënon golin e tretë për Atalanta-n.

52′-Gooool! Atalanta-s shënon dy gola brenda pesë minutave, pas Muriel rrugën drejt rrjetës e gjen edhe Pasalic, duke përmbysur Salernitana-n.

47’-Gooool! Pas një goditje këndi nga vendasit, skuadra e Salernitana-s largon topin, Murel shënon me një goditje të fuqishme dhe befason kundërshtarët.

10’-Gooool! Pas krosimit të topit në zonë nga Candreva, që ekzekutoi goditjen e dënimit, Pirola shënon me kokë dhe kalon Salernitana-n në avantazh.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ