Atentatori i kërkon falje Ali Ahmetit tek varri i nënës së tij Huma

Picture of ina-online
ina-online

13/06/2023

BDI ka përcjell përmes një komunikate një video material ku thuhet se “atentatori i z. Ali Ahmeti, i kërkon falje tek varri i nënës së tij Huma”:

Si e përjetuat lajmin për faljen nga ana e z. Ali Ahmeti?

z. Ahmeti është një burrë shumë i madh, një hero shumë i madh, është hero kombëtar, dhe unë kam pasur fatin që të takohem edhe me shumë bashkëpunëtor të z. Ahmeit dhe ata më kanë thënë se edhe prej momentit që ke gabu’ nga z. Ahmeti je i falur sepse z. Ahmeti pushkë për shqiptarët nuk ka.

Nuk ka pas kurrë dhe nuk ka. Fjalët e nënës time më kanë përcjellë për 15 vite, edhe shumë herë e kam menduar, mirëpo edhe shumë herë e kam biseduar me një mikun tim profesorin e nderuar Ismet Jonuzin, shumë këshilla kam marrë dhe prej profit Ismet Jonuzi, edhe vendosa të marr guximin se ishte diçka shumë e vështirë për mua, por të paktën nuk arrita të takoj nënën Huma gjallë dhe t’i drejtohem me një kërkim falje te varri edhe shpresoj se pas këtij gjesti do më falë edhe nëna ime.

Pendesa ka lindur nga momenti i veprimit, nga momenti i gabimit telefonata e parë ka qenë nga nëna ime, e cila më është drejtuar “bir, mos je çmendur, a e din sa të keqin e ndjej unë, mendon se ka nënë edhe ai, çfarë ndjenja përjeton edhe ajo”, pastaj fjala tjetër e nënës time ka qenë se kurrë hallall nuk ta bëj. Kam një porosi për gjithë shqiptarët anë e mbanë, e veçanërisht gjeneratat e reja, që të vlerësojnë udhëheqësit e luftës ushtarët e luftës sepse falë tyre ne sot gëzojmë lirinë e Kosovës, lirinë tonë këtu në Maqedoni, të drejtat dhe barazitë tona që i kemi në Maqedoni, vendimmarrjen tonë, këtu i kemi gjitha meritat falë z. Ahmeti. I drejtohem rinisë shqiptare që të vlerësojnë komandantët tanë se pa këta burra ne nuk do të ishim këtu ku jemi.

Videon shiko KËTU

TË FUNDIT
17 minuta
Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë
1 orë
Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV
1 orë
Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re
1 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

ME TE LEXUARA

17 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
1 ditë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
2 orë
Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë
20 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
17 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
24 orë
Fronti Evropian ka ngritur padi në Gjykatën Administrative për vendimin e KSHZ-së për rivotimin në Zhelinë

LEXO MË SHUMË

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

posta-780x439-1

Agjencia e postave do ta prezantojë gjendjen e tregut postar në RMV

izet mexhiti

Mexhiti: Nga 18 deputetë të Frontit, 3-4 deputetë me një këmbë janë pjesë e shumicës së re

Moti_26-780x470-1

Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima

opozita shqiptare vlen len taravari gashi, kasami, mexhiti

Mexhiti: Unë dhe Taravari besoj që do të jemi në ekzekutiv, liderët kësaj radhe nuk do të rrijnë në Reçicë

taravari muharrem salihu

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

INFO

NA NDIQ